YILLIK TEKNİK SERVİS SÖZLEŞMESİ

 

1. TARAFLAR :

Bilsun Bilgisayar Müşavirlik ve Donanımları Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi ile yukarıda  ünvanı ve açık adresi bulunan firma arasında işbu Yıllık Teknik Servis Sözleşmesi akdedilmiştir. Sözleşmede taraflar BİLSUN BİLGİSAYAR  ve MÜŞTERİ olarak anılacaktır.

 2. AMAÇ                                  : Bilsun Bilgisayar, Müşteri’nin ekli listede dökümü yapılan, sözleşmeye dahil Bilgisayar Sisteminin Teknik Servis ve program desteğini sözleşmedeki şartlar dahilinde üstlenerek sistemin sağlıklı çalışmasını temin edecektir.

 3. YAPILACAK İŞLERİN KONUSU, KAPSAMI - YETKİ ve SORUMLULUKLAR

    3.1) Bilsun Bilgisayar, Müşterinin Bilgisayar sisteminin sağlıklı çalışmasını temin etmek için   aşağıdaki işlemleri yapar.
           a.) Bilgisayarların düzgün çalışması için donanım ve işletim sistemlerin kontrolleri (Dos,Windows 9x, Win2000, Win2000 Server,Windows Xp, Windows 2003 Server)

           b) Bilgisayarda yüklü orijinal yazılım  olan Windows ve daha sonradan satın alınan Datasoft programlarının sadece sorunsuz çalışmasını sağlamak, eğitimleri Teknik Servis harici olup,bunun dışında kalan yazılımlar (Eta,Logo Link vs.) sözleşmeye dahil değildir.

           c) Tarafımızdan kurulan İşletim sistemlerin kontrolleri (Windows Network, Novell sürümleri)

 Sözleşmede Yıllık Teknik Servis; 10 Adet Servisi veya yıllık toplam 30 Saati geçemez.Bu sınırları aşan Servisler  ek ücrete tabidir. Teknik Servis sonrasında tespit edilen arızalar ve uygun olmayan ortam şartları Müşteri’ye bildirilir, arızalı olan parçanın değiştirilmesi veya ortamın uygun hale getirilmesi Müşteri’den talep edilir.

     3.2) Bilsun Bilgisayar, herhangi bir arızanın Müşteri tarafından şirket Merkezine Faks veya e-mail vasıtası ile yazılı olarak bildirilmesi durumunda en kısa zamanda arızayı tespit edip, gerekli bakım ve onarımı yaparak Bilgisayar Sistemini çalışır duruma getirecektir. Bu süre İstanbul Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde 24 saat, İstanbul Büyükşehir sınırları dışında 48 saattir. Süre uzaklığa bağlı olarak karşılıklı anlaşma ile değiştirilebilir. Mesai dışı servis taleplerinde müdahale süresinin kısalması açısından,Bilsun Bilgisayar teknik personeli bulunduğu yerden Müşteri tarafından alınmayı talep edebilir.

     3.3) Değişmesi gereken yedek parça bedeli sözleşmeye dahil değildir. Müşteri tarafından nakit olarak ödenir.

    3.4) Müşteri’de çözülemeyen sorunların çözümü için, Bakım veya onarımın Bilsun Bilgisayar teknik servisinde yapılmasına Bilsun Bilgisayar tarafından karar verilir. Talep Müşteri tarafından kabul edilmez ise doğabilecek sorunlardan Bilsun Bilgisayar sorumlu tutulamaz.

    3.5) Müşteri tarafından alınması gereken önleyici tedbirlerin alınmaması, kaza, yangın vb. felaketler, hata, kasıt veya ihmal sebebi ile kırılma ve bozulmalardan, seri numaraları üzerinde tahrifat yapılması veya buna benzer sebeplerden doğacak arızalardan Bilsun Bilgisayar sorumlu tutulamaz.

   3.6) Bilsun Bilgisayar, üçüncü şahısların Bilsun Bilgisayar’ın yazılı onayı olmadan Bilgisayar Sistemine müdahalesini tespit ettiğinde işbu sözleşme fesih olmuş addedilir. Müşteri tarafından ödenen Yıllık Teknik Servis Sözleşmesi bedeli iade edilmez.

4. ÜCRETİN TUTARI VE ÖDEME ŞEKLİ

   4.1) Yıllık Teknik Servis Sözleşmesi bedeli  Peşin  olup ilk periyodik bakım tarihinde nakit, günlük çek veya banka havalesi ile ödenecektir.

   4.2) Ücrete KDV dahil değildir.

   4,3) Sözleşmede yazılı ücret yalnızca sözleşmede belirtilen işler içindir. Sözleşmede yer almayan işler istenmesi halinde Bilsun Bilgisayar’a ayrı ücret ödenecektir.